Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Ona je otázka, zda poletí i ten let KTW-LTN. Dozvíme se to někdy kolem 14:30. I kdyby neletěl, Polsko už není vhodné na další investice :D

0 Citovat

Wizzair to s těmi lety do UK myslí asi vážně. Pod příspěvkem info od dalších, že z Gdaňsku už odletěli. Otázka je, co Ukrajina, avšak NOTAM mluví jen obecně o "non schengen".


polsko.png

0 Citovat

Aj podla zajtrajsieho flight boardu to odleti, no LWO tam je aj v priletoch, a tento smer sa prestal predavat hned po novych obmedzeniach v PL.

https://www.katowice-airport.com...ard-online

0 Citovat

Počkám do večera a jestli nebude jednoznačný stanovisko, tak to ruším. 

0 Citovat

No tak prišiel email že mam byť v strehu a čakať :D :D

btw. v tom príspevku o GB majú napísané toto "How is it possible, you ask? After all, passenger aircrafts are forbidden from landing in Poland till June 30. True, but the recent NOTAM, issued by the Civil Aviation Authority, which specifies who and from where can land in Poland permits flights to/from Great Britain, but only if only Polish passengers will be flying (+ some exceptions)" Znamená to že tým čo nie sú poľský občania tak im ten let zrušia?


opera-snimka-obrazovky-2020-06-28-102135-mail-google-com.png

0 Citovat

Podla https://cynicallviv.com.ua/yevro...uW7MqGUIlY vyzera, ze UA by nemala mat moznost vstupit do EU dokonca ani od 1.7.


Keby lety rusili iba obcanom urcitej narodnosti, chcelo by to asi robit aj check-in aby to mohli spravne identifikovat. Ale neviem ako moc je to pravdepodobne, ze by povolili len let ludom urcitej narodnosti.

0 Citovat

Dámy a pánové, Londýn z Katowic už má zavřenou bránu a Lvov na zítřek je v rozpisu... 


screenshot-20200628-143006-com-sec-android-app-sbrowser.jpg

0 Citovat

Stale si myslim, ze KTW-LVO nepoleti... ale keby nahodou... Mate uz premyslene kam presunete investicie z toho letu?

0 Citovat

Rumunska samoska to jisti z LTN.

0 Citovat

Je tu ještě někdo, kdo nemá od Wizzu proplacený refund z dubna :/

0 Citovat

benq212 napsal(a):

Stale si myslim, ze KTW-LVO nepoleti... ale keby nahodou... Mate uz premyslene kam presunete investicie z toho letu?

Malta-Bucharest na 2.7. Vyšlo to jen s příplatkem 10 PLN.

0 Citovat

A pre tych, ktori maju KTW-LWO bez flexu mate nejaky napad na vyhovorku/argument, ktory by mohol zabrat na infolinke, aby to rebookli pripadne refundli, podobne ako sa to podarilo Poliakom pri obnovenych letoch do Spanielska,  ked este bola po prichode povinna karantena.

0 Citovat

Na jakou infolinku budete případně volat?

0 Citovat

Hmmm, OTP se podle všeho z Malty poletí... Dokonce se zdá že i Bělehrad

https://www.maltairport.com/pass...-schedule/

0 Citovat

Vsetky lety z/do MLA su naplanovane podla schedule. Aj 1.1 BEG-MLA. Ale nemali by letiet podla nariadenia.

0 Citovat


@mrisoska:Přesně tuhle hlášku jsem dostal před každým letem do Norska, kterému jsem mával, tak nevím jestli má cenu volat. Já do wizz tenkrát volal, že Norsko je v podstatě zavřené, ale na lince nereagovali- měl být koupený flex...

Určitě by Ti, kteří nemají flex  měli udělat co nejdříve check-in na KTW-LWO, aby jich bylo alespoň 90....

Ještě jedna věc, nevíte někdo, kolik letadel wizz bázuje na KTW? Pokud 4- LWO asi nepoletí , nebo večer zjistit, kolik tam stojí letadel, webkameru ale asi nemají:(

0 Citovat

Coinneach napsal(a):

Je tu ještě někdo, kdo nemá od Wizzu proplacený refund z dubna :/

Taky zatím čekám na refund z  21.3. 

Myslíte že má cenu jim zkoušet psát/volat, nebo mám  prostě dál čekat ?

0 Citovat

Já dál čekám, poslali mi dobropis a tím to zatím haslo.

0 Citovat

KTW-LWO nestalo by za to udělat checkin na osoby s pásy mimo EU? 

0 Citovat

Qlk napsal(a):

KTW-LWO nestalo by za to udělat checkin na osoby s pásy mimo EU? 

Mozno by to za to stalo. Da sa potom pripadne pouzit wizz flex ked uz si clovek spravi check-in?


0 Citovat

benq212 napsal(a):

Mozno by to za to stalo. Da sa potom pripadne pouzit wizz flex ked uz si clovek spravi check-in?

Da, bez problémů. 

Mohlo by nějak ovlivnit to, jestli se poletí, jestli bude mezi cestujícími hodně mimo EU? 

0 Citovat

Tazko povedat...

TILL JUNE 30, 2020, AT 23.59LMT (JUNE 30, 2020, AT 21.59UTC)

CIVIL AIRCRAFT PERFORMING INTERNATIONAL FLIGHTS FROM NON SCHENGEN AREA WITH PASSENGERS LANDING ON REGISTERED CIVIL AIRPORTS AND ON REGISTERED AIRSTRIPS WITHIN THE REPUBLIC OF POLAND ARE BANNED, EXCEPT ACFT PERFORMING:

1) FLIGHTS THAT CARRY:

A/ CITIZENS OF THE REPUBLIC OF POLAND,

B/ FOREIGNERS WHO ARE SPOUSES OR CHILDREN OF CITIZENS OF THE REPUBLIC OF POLAND OR WHO ARE UNDER PERMANENT CUSTODY OF CITIZENS OF THE REPUBLIC OF POLAND,

C/ FOREIGNERS HAVING A POLE'S CARD,

D/ HEADS OF DIPLOMATIC MISSIONS AND MEMBERS OF THE DIPLOMATIC AND CONSULAR PERSONNEL OF A MISSION, I.E. PERSONS WITH A DIPLOMATIC RANK AND MEMBERS OF THEIR FAMILIES,

E/ FOREIGNERS WITH A PERMANENT OR TEMPORARY RESIDENCE PERMIT ON THE TERRITORY OF THE REPUBLIC OF POLAND,

F/ FOREIGNERS WITH A RIGHT TO BE EMPLOYED ON THE TERRITORY OF THE REPUBLIC OF POLAND, I.E. FOREIGNERS WITH A RIGHT TO PERFORM WORK ON THE SAME RULES AS CITIZENS OF THE REPUBLIC OF POLAND, HAVING AN EMPLOYMENT PERMIT, A SEASONAL EMPLOYMENT PERMIT, A STATEMENT ON ENTRUSTMENT OF WORK TO A FOREIGNER ON THE TERRITORY OF THE REPUBLIC OF POLAND,

G/ FOREIGNERS WHO GAINED A PERMIT OF THE COMMANDER OF A BORDER GUARD UNIT TO ENTER THE TERRITORY OF THE REPUBLIC OF POLAND,

H/ PUPILS LEARNING AND STUDENTS STUDYING IN THE REPUBLIC OF POLAND,

I/ EU MEMBER STATES CITIZENS, CITIZENS OF THE EUROPEAN FREE TRADE ASSOCIATION (EFTA) MEMBER STATES - PARTIES TO THE AGREEMENT ON THE EUROPEAN ECONOMIC AREA OR CITIZENS OF THE SWISS CONFEDERATION AS WELL AS THEIR SPOUSES AND CHILDREN IN ORDER TO TRAVEL THROUGH THE TERRITORY OF THE REPUBLIC OF POLAND TO THEIR DOMICILE OR PLACE OF STAY,

J/ FOREIGNERS WITH A PERMANENT STAY PERMIT OR WITH A RESIDENCE PERMIT FOR EU LONG-TERM RESIDENT VALID ON THE TERRITORY OF OTHER EU MEMBER STATES, A MEMBER STATE OF THE EUROPEAN FREE TRADE ASSOCIATION (EFTA)- PARTIES TO THE AGREEMENT ON THE EUROPEAN ECONOMIC AREA OR OF THE SWISS CONFEDERATION AS WELL AS THEIR SPOUSES AND CHILDREN IN

ORDER TO TRAVEL THROUGH THE TERRITORY OF THE REPUBLIC OF POLAND TO THEIR DOMICILE OR PLACE OF STAY.

0 Citovat

Podľa mna tým že dáš checkin na osobu mimo EU ničomu nepomôžeš. 



opera-snimka-obrazovky-2020-06-28-195300-wizzair-com.png

0 Citovat

ZRUSENEE :D

0 Citovat

V aplikaci mám info, že let KTW-LWO byl zrušen. Ale nic udělat nelze. Stejně, jako to bylo minule. 

0